News

De smid kwam op bezoek bij de kleuterafdeling

Op dinsdag 6 oktober kwam Félo Hettich voor de kleuters en de twee 3e klassen smeden. Dit was een hele belevenis. Vliegensvlug werd het kleuterplein omgetoverd tot een werkplaats van een smid. Félo zorgde eerst voor vuur met een heleboel rook. Dit is dan net een vuurspuwende draak. Als het ijzer heel erg heet wordt in het vuur dan zijn er sterretjes te zien. Hij vroeg de kinderen goed te kijken wanneer die zouden verschijnen. “Dan kun je Michaël misschien wel zien, ook lijken de sterretjes die je met Oud en Nieuw mag afsteken er wel op.” De kinderen mochten vragen stellen en de kleuters zongen liedjes over een smid, die de hoefjes van de paarden beslaat en een smid die met wel acht hamers kan kloppen. Félo maakte voor elke klas een vuurhaak, die als aandenken meegenomen mocht worden. De kinderen zaten heel aandachtig te kijken. Het vuur maakte duidelijk indruk. De ochtend was een beetje grijs, maar daardoor was het vuur juist prachtig te zien. Van collega’s heb ik begrepen dat ze de ochtend zeer geslaagd vonden en voor herhaling vatbaar. Zelf had ik Félo al eens meegemaakt met bronsgieten én in de Zutphense Zomercursus voor Vrije Schoolleraren en ik vond het echt fantastisch om hem zo enthousiast op onze school en met onze kinderen bezig te zien.

Naamloos-1

Eén kleuter van 4 en half uit mijn klas maakte gisteren meteen een tekening. Ik zal die een beetje beschrijven. Veel kinderen zitten op duidelijk herkenbare bankjes. Félo, inderdaad in het blauw, is te zien in het midden van de “veldsmidse” (zoals we nu weten) en twee grote paarsblauwe ronde “dingen” met in het midden daarvan witte rondjes. Ik vroeg wat ze daar getekend had, want het was me niet helemaal duidelijk. “De emmers met water! Leuk hè?” Die waren haar blijkbaar erg opgevallen. Steeds werd het hete ijzer daar namelijk in gekoeld.

Wij gaan Félo nog een stapel tekeningen sturen als dank. En hopelijk zien we hem weer rond een volgend Michaëlsfeest.

Marjanne de Boer (kleuterjuf)